Ciekawość tych, którzy aspirują do służby w Policji, często skupia się na jednym pytaniu – jak wygląda początkowe szkolenie w tej instytucji? Aby odpowiedzieć na te zapytania, powstał 15-minutowy film przygotowany we współpracy z Szkołą Policji w Słupsku, który prezentuje realia szkolenia.

Szkoła Policji to miejsce, gdzie każdy nowy funkcjonariusz rozpoczyna swoją przygodę z służbą, zaraz po oficjalnym przyjęciu do Policji. Kurs podstawowy, odbywający się w szkołach Policji, to fundament dla dalszej kariery w różnych działach tej instytucji. Ten okres intensywnej nauki obejmuje zdobywanie wiedzy i umiejętności, które są kluczowe w dalszej służbie. W pierwszych tygodniach, nazywanych okresem unitarnym, kursanci zapoznają się z regulaminami musztry i codzienną organizacją pracy w hierarchicznie zorganizowanej jednostce, często mając pierwszy kontakt z mundurem i bronią.

Biuro Komunikacji Społecznej KGP zainicjowało projekt krótkiego filmu, mającego na celu ukazanie realiów kursu podstawowego. W jego produkcji wzięła udział Szkoła Policji w Słupsku. W filmie pojawiają się wykładowcy oraz nowo przyjęci policjanci, którzy chętnie włączyli się w projekt. Produkcja przebiegła sprawnie, a nagrania zrealizowano zarówno w dzień, jak i w nocy, z ziemi i z powietrza, wykorzystując m.in. drony. Sprzęt użyty do filmu pochodził ze środków unijnych, a prace nad nim nie zakłócały normalnego funkcjonowania szkoły. Film wyróżnia się nie tylko fabułą, ale także specjalnie dobraną muzyką.

Oprócz głównego filmu, stworzono również krótkie klipy (tzw. shortsy), trwające od 30 do 60 sekund, które będą dostępne na oficjalnych profilach polskiej Policji w mediach społecznościowych. Te produkcje mają na celu zainteresowanie młodych ludzi karierą w Policji i pokazanie różnych aspektów służby.

Film oraz shortsy są próbą odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych karierą w Policji, a jednocześnie stanowią ciekawe urozmaicenie dla tych, którzy szkolenie podstawowe mają już za sobą.

Źródło: https://torun.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024