Max Richard Paul Götze

kolarz torowy
13.10.1880 29.10.1944 Toruniu

Biografia

Max Richard Paul Götze (ur. 13 października 1880 w Toruniu, zm. 29 października 1944 w Berlinie) był niemieckim kolarzem torowym, wicemistrzem olimpijskim i srebrnym medalistą olimpijskim.

Największy sukces w karierze osiągnął w 1906 roku, kiedy wspólnie ze swoim bratem Bruno Götze zdobył srebrny medal w wyścigu tandemów podczas letniej olimpiady w Atenach. Na tej samej imprezie zajął też piąte miejsce w wyścigu na 5 km, a rywalizację w jeździe na czas ukończył na ósmej pozycji.

Na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 1908 roku, wraz z Hermannem Martensem, Karlem Neumerem i Richardem Katzerem, wywalczył srebrny medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Startował także w wyścigach tandemów oraz na 5 km, lecz w obu przypadkach odpadł we wczesnym etapie rywalizacji.

Max Götze nigdy nie zdobył medalu na mistrzostwach świata.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Srebro w wyścigu tandemów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach (1906) – z Bruno Götze
5. miejsce w wyścigu na 5 km podczas igrzysk w Atenach (1906)
8. miejsce w wyścigu na czas podczas igrzysk w Atenach (1906)
Srebro w drużynowym wyścigu na dochodzenie na Olimpiadzie w Londynie (1908) – z Hermannem Martensem, Karlem Neumerem i Richardem Katzerem

Ciekawostki

Miał brata Bruno Götze, z którym startował w tandemie podczas igrzysk w Atenach.
Zmarł w Berlinie w wieku 64 lat.

Udostępnij