Hartmut nad Toruniem: spokojny wtorek i 25°C, ale weekend może przynieść nawet 34°C
Po serii pogodowych skrajności Toruń dostaje krótką przerwę. Nad miasto wchodzi antycyklon Hartmut, który ma przynieść spokojniejszą, „umiarkowaną” odsłonę lata - bez gwałtownych burz i bez męczącego żaru. Tyle że ten oddech potrwa krótko, a prognozy na końcówkę tygodnia znów ustawiają poprzeczkę wysoko.
Antycyklon Hartmut wkracza do Torunia: słońce, chmury bez deszczu i około 25 stopni
We wtorek w Toruniu ma dominować pogoda, którą wiele osób określa jako idealną na codzienne sprawy i popołudniowy spacer. Ma być jasno, a ewentualne zachmurzenie - jeśli się pojawi - nie powinno przynosić opadów.
We wtorek dominować będzie słoneczna pogoda, chociaż czasami, zwłaszcza po południu, słońce będą przysłaniać niegroźne, bezopadowe chmury
Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl
Jak podkreśla klimatolog z Torunia, nad region napływa bardzo ciepła masa powietrza, dlatego w godzinach popołudniowych termometry w mieście mają pokazać około 25 stopni. To wciąż lato w pełnym znaczeniu, ale w wersji łagodniejszej - bez ekstremów, które ostatnio potrafiły dawać się we znaki.
Zmienić się może natomiast odczucie związane z wiatrem i ciśnieniem. Północny wiatr na początku ma być słaby, ale z upływem godzin coraz częściej ma przechodzić w umiarkowany. Jednocześnie prognozowane jest lekkie obniżenie normalnego ciśnienia atmosferycznego, co część osób może odczuć jako senność czy zmęczenie. Mimo tego warunki biometeorologiczne mają pozostać korzystne.
- we wtorek przewaga słońca, a po południu możliwe niegroźne chmury bez opadów
- temperatura po południu około 25 stopni
- północny wiatr: początkowo słaby, później częściej umiarkowany
- ciśnienie ma nieznacznie spaść, możliwe odczucie senności i zmęczenia
- bez prognoz groźnych zjawisk atmosferycznych, warunki sprzyjające aktywnościom na zewnątrz
Spokojnie tylko na chwilę. Od jutra znowu gorąco, a w weekend możliwy ekstremalny upał
Hartmut ma dać Toruniowi chwilę wytchnienia, ale prognozy wskazują, że to przerwa między falami gorąca. Od jutra ma wrócić słoneczna i wyraźnie cieplejsza aura, która utrzyma się do piątku. W tym okresie temperatury mają dochodzić nawet do 29 stopni.
Najbardziej wymagająco może zrobić się w sobotę. To wtedy, zgodnie z prognozami, ma powrócić ekstremalny upał, który - według zapowiedzi publikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - ma utrzymać się przez dłuższy czas. Kulminacja przewidywana jest w niedzielę, gdy temperatura może skoczyć nawet do 34 stopni.
Wtorek warto więc potraktować jako spokojny moment na złapanie oddechu i załatwienie spraw na mieście - zanim Toruń ponownie wejdzie w bardziej letni, gorący rytm.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!