W wyniku zaangażowanej i intensywnej akcji poszukiwawczej, policja odniosła sukces, zatrzymując 40-letniego mężczyznę. Cała operacja była prowadzona pod ścisłym nadzorem prokuratury i miała związek ze śledztwem dotyczącym śmierci 69-letniej kobiety, mieszkanki gminy Lubicz. Zdarzenie to wywołało szeroki odzew i stało się przedmiotem intensywnych działań policyjnych.

Zgłoszenie o podejrzanym zdarzeniu wpłynęło do służb dzień wcześniej. W godzinach popołudniowych, policja otrzymała informację o agresywnym zachowaniu mężczyzny w jednym z lokalnych domów. Na miejscu funkcjonariusze natrafili na tragiczny widok – ciało 69-letniej kobiety, która okazała się być matką zgłaszającej.

W reakcji na to zdarzenie, podjęto natychmiastowe działania mające na celu zabezpieczenie dowodów i poszlak. Policja przystąpiła do energicznych działań poszukiwawczych, mając na celu odnalezienie i zatrzymanie podejrzanego mężczyzny. Do akcji zaangażowano obszerny zespół policjantów oraz psy tropiące. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań, udało się zlokalizować i zatrzymać 40-latka na terenie Torunia.

Dalsze etapy śledztwa obejmują przesłuchania i kompletowanie materiału dowodowego. Wszystkie czynności są przeprowadzane we współpracy z Prokuraturą Rejonową Toruń-Wschód.

Źródło: https://torun.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024