Ostatnie dni przyniosły intensywne chłody, co szczególnie odczuwają osoby znajdujące się w sytuacji kryzysowej, takiej jak bezdomność. Policja w Toruniu regularnie kontroluje miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bez schronienia, oferując im nie tylko bezpośrednią pomoc, ale także informacje o instytucjach, które mogą zapewnić im schronienie, ciepłe posiłki oraz niezbędną pomoc.

Apeluje się o zwiększenie czujności i nieprzechodzenie obojętnie obok potrzebujących. Każdy z nas może przyczynić się do ratowania życia, wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, by przekazać informacje o osobach, które potrzebują wsparcia. To prosty gest, który może okazać się dla kogoś zbawieniem.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia dostępny jest aktualny wykaz miejsc, w których osoby bezdomne mogą znaleźć pomoc. To ważne źródło informacji zarówno dla samych zainteresowanych, jak i dla tych, którzy chcą pomóc, ale nie wiedzą, jak to zrobić.

Pamiętajmy, że empatia i gotowość do działania mogą zmieniać rzeczywistość na lepsze. Nie bądźmy obojętni, reagujmy, kiedy widzimy, że ktoś potrzebuje naszej pomocy. To właśnie w takich chwilach liczy się każdy, nawet najmniejszy gest.

Źródło: https://torun.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024