W ramach działań przeciwko nielegalnemu handlowi, policjanci z Bydgoszczy przechwycili imponującą ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zdarzenie to miało miejsce podczas rutynowej kontroli drogowej.

Zwracając uwagę na nietypowe zachowanie kierowcy dostawczego fiata, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, służący w toruńskiej kompanii, zdecydowali się na dokładniejsze sprawdzenie pojazdu. Po krótkim pościgu, zakończonym zatrzymaniem pojazdu, okazało się, że 37-letni mężczyzna z Torunia przewoził w swoim pojeździe znaczną ilość tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy.

W środku pojazdu odkryto kartony wypełnione sprasowanymi liśćmi tytoniu. Wstępne szacunki wskazały, że było to więcej niż półtorej tony tego towaru. Funkcjonariusze specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu natychmiast zabezpieczyli nielegalny ładunek.

Przestępstwo to mogło spowodować straty dla Skarbu Państwa w kwocie przekraczającej milion złotych. Mężczyzna, odpowiedzialny za przewóz nielegalnego tytoniu, usłyszał zarzuty i teraz stoi przed perspektywą poważnych konsekwencji prawnych, w tym możliwością odbycia kary pozbawienia wolności do pięciu lat.

Akcja ta jest przykładem skutecznej pracy policji w zakresie zwalczania nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi, który stanowi poważne zagrożenie dla ekonomii kraju.

Źródło: https://torun.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024