Policjanci z Torunia przypominają o wakacyjnym bezpieczeństwie podczas wizyty w Brzozówce i Toruniu
Policjanci z Torunia przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa na wakacje, pokaz psów służbowych i odblaski.
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedzili Szkołę Podstawową w Brzozówce oraz Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Toruniu, aby przekazać zasady bezpieczeństwa na wakacje.
Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku oraz poruszania się po drodze. Policjanci przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność na drodze.
W wydarzeniu wziął także udział funkcjonariusz z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, który zaprezentował treningi psów. Pokaz okazał się dużą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli. Udzielił także praktycznych wskazówek dotyczących bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.
Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach i wykazali duże zaangażowanie. Na zakończenie każdy uczestnik oraz pedagog otrzymali ulotki z najważniejszymi zasadami bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku oraz odblaskowy element, który poprawi widoczność na drodze.
Źródło: policja.gov.pl