Rumińscy wchodzą do gastronomii. Rumińscy Atelier ruszyło w Głogowie przy DK10
To kolejny krok w rozwoju dobrze znanej w regionie rodzinnej marki. 24 czerwca w podtoruńskim Głogowie otwarto Rumińscy Atelier – restaurację, która ma uzupełnić dotychczasową działalność Rumińscy o nowy, gastronomiczny rozdział.
Od zakładu cukierniczego do sieci sklepów
Historia marki Rumińscy zaczęła się właśnie w Głogowie w 1986 roku, gdy uruchomiono zakład cukierniczy produkujący m.in. cukierki, krówki, murzynki i marcepanki. Kolejny ważny etap przyszedł po sześciu latach – w 1992 roku firma rozpoczęła działalność jako piekarnia i cukiernia, z której wyrobów do dziś słynie nasz region.
Obecnie Rumińscy to 21 sklepów firmowych na terenie Torunia i okolic oraz ponad 200 punktów detalicznych oferujących świeże pieczywo i wyroby cukiernicze. Główna siedziba firmy nadal mieści się w Głogowie w gminie Obrowo. Marka była też widoczna podczas święta miasta, przygotowując tort dla mieszkańców.
Nowy segment: restauracja przy ul. Warszawskiej 101
Rumińscy już wcześniej sygnalizowali, że szukają nowych form dotarcia do klientów. W zeszłym roku uruchomili chlebomat na lewobrzeżu – rozwiązanie, które dla wielu było zaskoczeniem, ale wygląda na to, że się przyjęło. Teraz przyszedł czas na ruch jeszcze bardziej wyraźnie poszerzający profil firmy.
Rumińscy Atelier działa w Głogowie, pod adresem ul. Warszawska 101, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 10, tuż przed centralą firmy. Nowy lokal łączy elementy znane z dotychczasowej oferty (pieczywo i słodkości) z menu restauracyjnym.
Co jest w menu Rumińscy Atelier? Śniadania, zupy i dania od 12:00
W Rumińscy Atelier klienci nadal znajdą świeże pieczywo, słodkie wypieki, ciasta oraz lody. Równolegle pojawiły się śniadania i pełne dania serwowane od godziny 12:00. Śniadania dostępne są do 11:30 i obejmują cztery propozycje:
- tost francuski,
- pikantne jajka sadzone po turecku,
- jajecznicę na pajdzie,
- tost z szynką.
Po południu w karcie pojawiają się zupy – na razie jest to żurek – a także burgery oraz dania główne. Firma zapowiada, że oferta będzie rozwijana i z czasem dołączą kolejne pozycje.
Duże zainteresowanie na start i zapowiedź wzmocnienia zespołu
Pierwszy dzień działalności oznaczał spore obłożenie i test organizacji pracy w nowym formacie. Przedstawiciele lokalu podsumowali otwarcie w mediach społecznościowych, podkreślając, że dla zespołu był to intensywny debiut.
To był dla nas bardzo ważny, ale też intensywny dzień. Było dużo emocji, nerwów i ogromne obłożenie, dlatego z góry przepraszamy za wszystkie niedociągnięcia oraz ewentualne błędy. Gastronomii dopiero się uczymy, ale robimy wszystko, aby z każdym dniem było coraz lepiej. Liczymy na wyrozumiałość
przedstawiciele Rumińscy Atelier
W tym samym wpisie zwrócono uwagę na pracę zespołu w warunkach dużego zainteresowania klientów.
Jesteśmy naprawdę dumni z naszego zespołu, który mimo stresu, tempa i dużego zainteresowania poradził sobie najlepiej, jak potrafił. Dziękujemy im za zaangażowanie, uśmiech i ogrom pracy włożony w ten dzień.
przedstawiciele Rumińscy Atelier
Po pierwszych opiniach odwiedzających firma poinformowała także o rekrutacji – ogłoszono nabór na stanowiska kelnera i ekspedienta. To sygnał, że wraz z rosnącym ruchem lokal planuje wzmocnić obsadę, aby poprawiać sprawność działania w kolejnych dniach.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!